Informacje dla kandydatów do klasy 3IB

UWAGA!

W dniach 14 – 16 czerwca 2021 roku odbędzie się nabór uzupełniający do klasy 3IB realizującej program matury międzynarodowej International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP) na rok szkolny 2021/2022.

Kto może brać udział w rekrutacji?

Każdy uczeń KLASY DRUGIEJ SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ. Kandydaci w trakcie procesu rekrutacji powinni wykazać się:

• znajomością języka angielskiego na poziomie przynajmniej B2 (według Common European Framework of Reference for Languages),
  • znajomością filozofii oraz zasad funkcjonowania programu IB DP.

Warunkiem przystąpienia do egzaminów jest dostarczenie drogą mailową przez kandydata w terminie  do 31 maja 2021 roku podania oraz deklaracji wyboru przedmiotów do realizacji w klasie IB DP (dostępne w zakładce Dokumenty). Uzupełnione podanie wraz z deklaracją  należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Formularz podania oraz deklaracja wyboru przedmiotów znajdują się w zakładce DOKUMENTY.

Kiedy odbędzie się nabór uzupełniający?

• 14 czerwca 2021 roku, godz. 14.30 egzamin pisemny z języka angielskiego
  • 14 czerwca 2021 roku, godz. 16.30 egzamin pisemny z wiedzy ogólnej
  • 15 czerwca 2021 roku, godz. 14.00 egzamin pisemny z matematyki
  • 15 - 16 czerwca 2021 roku, egzamin ustny z języka angielskiego i języka polskiego (harmonogram zostanie podany w terminie późniejszym)

Kiedy wyniki?

18 czerwca 2021 roku (piątek), po godz. 14.00 zostanie wysłana do wszystkich zdających informacja o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do przyjęcia do klasy 3IB na rok szkolny 2021/2022.

Formalności?

Warunkiem przyjęcia do klasy 3IB osoby zakwalifikowanej, nie będącej obecnie uczniem II LO w Szczecinie, jest dostarczenie do sekretariatu szkoły do dnia 05 lipca 2021 roku, do godziny 15.00 następujących dokumentów:

• oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
  • oryginał świadectwa ukończenia klasy drugiej szkoły ponadpodstawowej,
  • oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej,
  • podanie z systemu naboru elektronicznego, które zostało złożone w toku naboru do klasy pierwszej,
  • potwierdzona za zgodność z oryginałem kopia arkusza ocen ze szkoły ponadpodstawowej.

Wymienione powyżej dokumenty każdy uczeń otrzyma w szkole ponadpodstawowej, do której obecnie uczęszcza. Ponadto do dokumentów należy dołączyć 3 zdjęcia opisane na odwrocie.

Warunkiem przyjęcia do klasy 3IB osoby zakwalifikowanej, będącej obecnie uczniem II LO w Szczecinie, jest dostarczenie do sekretariatu szkoły do dnia 05 lipca 2021 roku, do godziny 15.00 deklaracji woli podjęcia nauki w klasie 2IB na rok szkolny 2021/2022.

Pytania? Wątpliwości?

W przypadku wątpliwości możliwy kontakt z koordynatorem programu matury międzynarodowej pod numerem telefonu 91 433 61 17 (wew. 31 lub 30) lub poprzez adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jakie umiejętności i jaka wiedza będą sprawdzane podczas egzaminów?

Język angielski. W trakcie egzaminu pisemnego kandydaci powinni wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu czytanego i słuchanego oraz znajomością struktur gramatycznych i leksykalnych na poziomie minimum B2. W części ustnej egzaminu kandydaci powinni wykazać się umiejętnością prowadzenia rozmowy w języku angielskim oraz znajomością założeń programu matury międzynarodowej. Informacje na temat programu IB dostępne są na stronie www.ibo.org Waga egzaminu: 30% (15% część pisemna oraz 15% część ustna).

Wiedza ogólna. W trakcie egzaminu kandydaci powinni wykazać się znajomością podstawy programowej z następujących przedmiotów: historia, geografia, biologia, fizyka, chemia. Które przedmioty będą na teście z wiedzy ogólnej, zależy od przedmiotów wskazanych przez danego kandydata w deklaracji wyboru przedmiotów. Jeśli kandydat nie wybiera do realizacji w klasie 3 i 4 np. geografii, to geografia nie będzie przedmiotem testu. Test będzie się składał z pytań zamkniętych, wymagających wskazania właściwej odpowiedzi, oraz z pytań otwartych, wymagających wpisania jedno- lub wielowyrazowej odpowiedzi. Waga egzaminu: 30%.

Matematyka. Podczas egzaminu kandydaci powinni wykazać się wiedzą i umiejętnościami ujętymi w podstawie programowej z matematyki. Egzamin będzie się składał z pytań otwartych krótkiej odpowiedzi oraz pytań otwartych rozszerzonej odpowiedzi. Kandydaci będą mogli korzystać z kalkulatora prostego. Waga egzaminu: 25%.

Język polski. W trakcie egzaminu ustnego odbędzie się rozmowa z kandydatem na temat wylosowanego tekstu (np. przysłowie, cytat, krótki fragment tekstu literackiego, itp.). Zdający powinien wykazać się umiejętnością wnioskowania, uogólniania, samodzielnego i krytycznego myślenia, a także umiejętnością wygłaszania spójnej, logicznej, poprawnej pod względem językowym i stylistycznym wypowiedzi. Waga egzaminu: 15%.

maj 2024
pwścpsn